imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Gminna Biblioteka Publiczna       Czy prawda zawsze jest najważniejsza
Kontakt
Czy prawda zawsze jest najważniejsza

     Okładka książki To wszystko przez ciebie

 

        Pierwsze w tym roku spotkanie  DKK  działającego przy Bibliotece Publicznej w Jeżewie odbyło się  wyjątkowo w środę 28.01.Omawialiśmy kolejną powieść  Anny Karpińskiej „To wszystko przez ciebie” .

      Julia, właścicielka  dużej warszawskiej firmy PR-owej, prowadzi ustabilizowane życie samotnej trzydziestopięciolatki. Nieliczne wolne chwile, których nie poświęca pracy, spędza w swoim eleganckim apartamencie na Kabatach, na ogół sama, ponieważ kolejne związki z mężczyznami szybko się kończą. Pozornie szczęśliwe życie przerywa wypadek samochodowy, w którym giną jej rodzice. Julia musi zaopiekować się Klarą, młodsza „siostrą”, która naprawdę jest jej córką….

Źródło opisu: Wydawnictwo Proszyński i S-ka, 2013

Źródło okładki: http: //WWW.proszynski.pl/

     Jadąc zlikwidować rodzinny dom na Pojezierzu Brodnickim, sprzedany przez rodziców tuż przed ich tragiczną śmiercią, Julia będzie musiała stawić czoło demonom przeszłości i wyzwaniom przyszłości. Czy ud a jej się ułożyć nowe relacje z Klarą? Czy prawda zawsze jest  najważniejsza? Czy ludzie, których spotka na prowincji, zmienią coś w jej życiu „To wszystko przez ciebie” jest  trzecią  powieścią w dorobku A. Karpińskiej, a drugą omawianą w naszym klubie. Autorka porusza w niej takie problemy jak  - strata  rodziców, powrót do przeszłości, skrywane tajemnice rodzinne. Klubowiczki   uważają że jest to dobra książka, napisana bardzo realistycznie. Bo jeśliby tak dobrze poszukać  to prawie w każdej rodzinie są tajemnie skrzętnie ukrywane, które wychodzą na jaw po  wielu latach. Trudno odpowiedzieć czy prawda zawsze jest najważniejsza, czasem w tzw. dobrej wierze trzeba skłamać, bo   tak będzie lepiej. Członkinie klubu  uważają że jest to książka godna polecenia. Czytając ją można się wzruszyć , pośmiać  i  bardzo wciąga. 

      Następne spotkanie 23.02.2015 na którym dyskutować będziemy o "Kto jak nie ja" Katarzyny Kołaczewskiej

 


Spotkanie DKK  współfinansowane przez Instytut Książki w Warszawie


Działający od 2007 roku program Dyskusyjne Kluby Książki to najważniejszy projekt Instytutu Książki promujący czytelnictwo w Polsce. Program adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach.  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009