imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Gminna Biblioteka Publiczna       Los i jego kaprysy
Kontakt
Los i jego kaprysy

                             KAPRYSY LOSU   Kolejne spotkanie  DKK  działającego przy Bibliotece Publicznej w Jeżewie odbyło się w poniedziałek 29.06.2015 r. Omawialiśmy kolejną powieść Ireny Matuszkiewicz „Przerwana podróż”

    Najgorsze zawsze spada nagle i w nieodpowiednim momencie. Jeszcze w poniedziałek bohaterowie „Przerwanej podróży” mieli swoje plany i cele, a już we wtorek rano wszystkie ich zamierzenia przestały się liczyć. Wypadek spowodowany przez parę nieodpowiedzialnych szaleńców sprawił, że dla Zofii i Michała był to kres wędrówki, a dla Antoniny i pozostałych niespodziewana przerwa w podróży trwała bardzo długo. A że życie nie lubi pustki, nowa sytuacja wymusza nowe plany i cele, jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla poszkodowanych, lecz także dla ich najbliższych.

 źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

  To książka o tym, że nie warto niczego planować, gdyż życie ma dla nas zupełnie inny scenariusz. Warto żyć chwilą i cieszyć się z tego co mamy. Warto przemyśleć, czy ludzie którzy nas otaczają to faktycznie przyjaciele. I warto żyć, ponad wszystko. Przez nieodpowiedzialne zachowanie pary szaleńców cel ich porannej podróży autobusem numer 9 przestał być istotny. Dla dwojga sposród nich był to kres życia, pozostali bardziej lub mniej ucierpieli w wyniku wypadku. Jedno jest pewne - nic już nie będzie takie samo, a koniec tej przerwy w podróży tkwi gdzieś w odległej przyszłości.

  "Przerwana podróż" składa się z dwóch części. Pierwsza z nich opisuje życie uczestników wypadku "przed", pokazuje nam kierunek, w którym zmierzali we wtorek rano. Druga jest obrazem wszystkiego, co nastąpiło już po zdarzeniu. Sam moment wypadku to jedynie krótki ułamek całości. Ułamek, który na zawsze zmienia całokształt, zarówno powieści, jak i życia. Irena Matuszkiewicz na swoją najnowszą książkę miała niebanalny pomysł i udało jej się przemienić swój zamysł w niezwykle udaną, emocjonującą powieść. "Przerwana podróż" to przemyślana w najmniejszym szczególe, życiowa oraz wyrazista opowieść. Książka jest iskrą zapalną, zmusza nas do chwili zadumy i refleksji. Bohaterowie Matuszkiewicz uświadamiają nam, jakie konsekwencje dla nierzadko obcych osób mogą mieć złe decyzje podejmowane w naszym życiu.

  Członkinie klubu  uważają że jest to książka godna polecenia. Tą książkę polecają szczególnie młodym ludziom i nastolatkom.

 

  Następne spotkanie 31.08.2015 na którym dyskutować będziemy o "Mimo wszystko Wiktoria" Renaty Kosin.

 

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
System Informacji Przestrzennej
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009