Tu jesteś:  Strona główna       Sport w gminie       Kluby sportowe na terenie gminy
Tenis Stołowy
Sportowcy z Gminy Jeżewo
Sprawozdanie z działalności UKS „Olimp” przy Zespole Szkół w Jeżewie za rok 2009.

Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” zrzesza w swoich szeregach 120 członków : dzieci, młodzież i dorosłych z terenu Gminy Jeżewo.
Działalność klubu to przede wszystkim prowadzenia zajęć z piłki ręcznej, kolarstwa i koszykówki.
W piłce ręcznej dwie drużyny (młodzika młodszego i seniorów) uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich organizowanych przez Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej  w Toruniu.
Zespół Młodzika Młodszego UKS „OLIMP” zgłoszony do rozgrywek Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Toruniu zajął II miejsce w swojej grupie i V w rozgrywkach ligowych. Seniorzy zajęli miejsce IX ale większość spotkań  przegrali małą różnicą bramek grając młodymi zawodnikami dobrze rokującymi na przyszłość.
W kolarstwie zawodnicy klubu startują w zawodach Ligi Wojewódzkiej UKS – ów w Kolarstwie Szosowym organizowanych przez Okręgowy Związek Kolarski, w zawodach rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski oraz zawodach okolicznościowych. Zawodnicy Olimpu mają szanse kontynuować swoją pasję w ALKS Stal Grudziądz.
W tym sezonie zawodniczki sekcji kolarskiej kilkakrotnie stawały na podium w zawodach wojewódzkich. Na zawodach ogólnopolskich dziewczęta plasowały się w pierwszej dwudziestce. Dzięki współpracy z ALKS „STAL” Grudziądz zawodniczki miały okazję wielokrotnie uczestniczyć w obozach kondycyjnych w Grudziądzu, Śliwicach, Kaliszu i Borowicach koło Karpacza. Systematycznie raz w miesiącu uczestniczyły także w treningach i zawodach na Torze Kolarskim w Pruszkowie.
Sekcja koszykówki ze względu na bardzo wysoki koszty w sezonie 2008/09 nie przystąpiła do rozgrywek.
W sierpniu UKS „OLIMP” ze środków pomocy społecznej zorganizował obóz sportowy dla piętnastu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dzięki temu i pomocy sponsorów jest możliwe utrzymanie samochodu klubowego służącego przede wszystkim sekcji kolarskiej do zabezpieczania treningów i wyjazdów na zawody.
 Na podstawie sprawozdania opracowanego przez UKS „OLIMP” w Jeżewie.
Ludowy Klub Sportowy  „Kusy”

Ludowy Klub Sportowy „Kusy” działa przy Szkole Podstawowej w Laskowicach. Został założony przez piętnasto osobowy komitet w 1996 roku. Klub prowadzi działalność wieloseryjną dziedzinami wiodącymi są tenis stołowy i piłka ręczna. Aktualnie zrzesza 67 członków, w 55 zawodników uprawiających tenis stołowy. Zarząd klubu w składzie Józef Zduński – prezes, Henryk Rybak – wiceprezes, Gabriela Tobolska – skarbnik, Tadeusz Fiedurek – sekretarz, Stefania Hirsch, Edyta Kempa, Maciej Rakowicz – członkowie.
Obecnie klub prowadzi Sekcję Tenisa Stołowego zrzeszającą 55 zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Tenisa Stołowego (posiadających sportowe licencje) oraz 15 uczniów kl. IV, tenis stołowy w sumie w klubie uprawia 70 osób.
Na zakończenie sezonu drużyna w III lidze mężczyzn zajęła II lokatę. Zawodnikami grającymi w zespole byli: Maciej Rakowicz, Tomasz Rybak, Jarosław Rybak, Marcin Rybak.
W V lidze mężczyzn zespól zajął pierwsze miejsce i awansował do IV ligi. Natomiast w VI lidze zajęliśmy III lokatę i awansowaliśmy do V ligi. W lidze młodzieżowej Laskowicka drużyna zajęła III lokatę.
Ponadto nasi zawodnicy uczestniczyli w indywidualnych wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych oraz w mistrzostwach województwa.

Prestiżowymi zawodami są mistrzostwa w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii kadet Barbara Suchomska z koleżanką z Klubu Krajna Sępólno zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, natomiast w kategorii juniorów zespół w składzie: Jarosław Rybak, Jakub Konieczka, Mateusz Żydowicz zdobył w grze drużynowej brązowy medal i awansował do półfinału Mistrzostw Polski w Gdańsku. W finale WIMSz w grze drużynowej dziewcząt w składzie: Agata Fiedurek i Martyna Śliwa zajęła V miejsce.
W maju 2009r. zawodnicy rocznika 1997 i młodsi brali udział w cyklu turniejów Mini Olimpic Games 2009 do półfinału Mistrzostw Polski, który odbył się w Sianowie, zakwalifikował się Jakub Sworowski. W memoriale Andrzeja Grubby na szczeblu wojewódzkim startowały dwie nasze drużyny, które zajęły miejsce V – VIII.
Zawodnicy klubu startowali w eliminacjach do XIII Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Jabłonowo 2008. Do finału, który rozegrano w Książkach awans uzyskało 18 osób. Zawodnicy zdobyli 5 medali: 1 złoty – Barbara Suchomska, w kategorii młodziczek, 2 srebrne – Kamila Loryńska – kadetka, Maciej Rakowicz – senior. 2 brązowe – Paweł Slaby – młodzik i Jakub Konieczka – junior. Ponadto jak klub zajęliśmy 3 czwarte miejsca. W łącznej klasyfikacji nasza sekcja zdobyła 222 punkty co dało drugą lokatę wśród 30 klubów i przyczyniło się do zajecia I miejsca w punktacji generalnej gmin IOSW „Pekin” w Jabłonowie.
Od września 2009r. rozpoczął się nowy sezon rozgrywek 2009/20010. Do rozgrywek ligowych zgłosiliśmy drużyny: II ligi kobiet grupa „B”, III ligi mężczyzn, IV ligi mężczyzn, V ligi mężczyzn i ligi młodzieżowej. W bieżącym sezonie startowaliśmy już w jednym WTK we wszystkich pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz wyżej wymienionych turniejów uczestniczyliśmy w takich rozgrywkach jak: grand Prix Powiatu Świeckiego, otwarte turniej w Rogoźnie, Chełmnie i w Toruniu oraz zorganizowaliśmy z okazji XVII Finału WOŚP i Festynu Majowego.