imieniny: Anity, Elizy, Mirona
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Podpisanie umowy na modernizację i rozbudowę oczyszczalni wraz z budową kanalizacji na terenie Gminy Jeżewo
Podpisanie umowy na modernizację i rozbudowę oczyszczalni wraz z budową kanalizacji na terenie Gminy Jeżewo
W dniu wczorajszym została podpisana umowa na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Jeżewie wraz z budową kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Jeżewo" o wartości ponad 10mln złotych.

To historyczny i jednocześnie bardzo ważny moment dla rozwoju gminy. Zadanie to dotyczy budowy zbiornika żelbetonowego spełniającego rolę drugiego bioreaktora na gminnej oczyszczalni ścieków o pojemności ok. 800 m3 wraz z infrastrukturą przyobiektową a także dotyczy budowy ponad 13 km sieci kanalizacyjnych z przepompowniami i odcinków przyłączy.

Realizacja zamierzenia jest przewidziana na lata 2017-2019. Na wykonanie tej inwestycji gmina złożyła wniosek i ma przyrzeczone dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przeprowadzenie tego zadania pozwoli uzyskać wymagany wskaźnik skanalizowania aglomeracji Jeżewo oraz pozwoli na osiągnięcie wymaganego efektu rzeczowego i ekologicznego a przede wszystkim umożliwi mieszkańcom wsi Laskowice i Jeżewo na podłączenie swoich nieruchomości do w/w sieci sanitarnych.  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009