imieniny: Dalidy, Juliusza, �ucji
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       I Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznym za nami
I Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznym za nami
I Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznym za namiW niedzielne popołudnie w sali Domu Kultury w Jeżewie panowała wyjątkowo gorąca i jeszcze świąteczna atmosfera. Wszystko to za sprawą organizowanego po raz pierwszy Gminnego Festiwalu Kolęd i piosenek świątecznych dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogli zaśpiewać solo lub w dowolnej konfiguracji zespołowej. Każdy z występujących wystąpić tylko raz. Organizatorzy dopuszczali dwukrotny występ w konfiguracji: jako solista i jako członek zespołu.  Zadaniem konkursowym było zaśpiewanie kolędy lub piosenki świątecznej w dowolnej aranżacji. Jury w składzie: Zbigniew Poliszczuk, muzyk i kompozytor.

Adrianna Olędzka, instruktor wokalny w SOK Stokrotka, Elwira Rakowska, wokalistka w zespole muzycznym „Rolantic” oraz Maciej Rakowicz, wójt gminy przyznawało punkty za umiejętności wokalne, dobór repertuaru, a także jego aranżację i kompozycje. Pod uwagę brane było również wrażanie artystyczne i wizerunek sceniczny. Wraz z jurorami liczne zebrana widownia wysłuchała dwudziestu pięciu występów. Po czym jury udało się na naradę. Kilkanaście minut później zebrani poznali zwycięzców.

W kategorii Zespół:
1 – Patrycja Preś, Antoni Preś – „Bosy pastuszek” (gitara, keyboard)
2 – Zespół w składzie: Alicja Klawon, Martyna Braciszewska, Zuzanna i Fabian Ziółkowscy, Natalia Ryżek, Klaudia Grudzińska, Agata Dittmann – „Gore gwiazda Jezusowi”
3 - Julia Rządkowska, Oliwia Sobiechowska – „Oj maluśki
Wyróżnienie:
Zespół Wokalny Szkoły Podstawowej w Jeżewie  – „Jest Boże Narodzenie”
Aleksandra Otulak, Kornelia Warczak – „Skrzypi wóz

W kategorii solistka:
1 - Magdalena Dolewska – „Gdy śliczna Panna
1 - Karolina Kreja – „A tu już święta
2 – Ilona Grzywacz – „W Żłobie leży”
3 – Dominika Raczyńska – „Maleńka miłość
3 – Aleksandra Otulak – „Gore gwiazda Jezusowi

Laureatom serdecznie gratulujemy, jednocześnie dziękujemy im i ich opiekunom za to, że zechcieli się przygotować. Jurorom dziękujemy za poświęcone niedzielne popołudnie i rzetelną pracę jurorską, a  wszystkim Państwu za tak liczne przybycie i cierpliwość w trakcie jurorskich obrad. Do usłyszenia za rok. Organizatorem I Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych był Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie. 


  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Projekt i wykonanie: Logonet 2009