imieniny: Dalidy, Juliusza, �ucji
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Wielka Orkiestra grała w całej gminie
Wielka Orkiestra grała w całej gminie
Wielka Orkiestra grała w całej gminie

W Gminie Jeżewo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już w czwartek w Laskowicach. Zapoczątkował ją Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów Szkoły Podstawowej. Następnego dnia odbyła się tam dyskoteka dla dzieci i młodzieży.
W sobotę na hali sportowej w Jeżewie tradycyjnie trwały rozgrywki w ramach Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jeżewo. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna JW1109 „Janosiki” Grudziądz. Na miejscu drugim znalazł się drużyna Centrum Jeżewo. Dodatkowo w przerwie turnieju został rozegrany specjalny mecz: dzieci Olim Jeżewo kontra rodzice, który zakończył się remisem. Sędzią tego spotkania był Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.
Swoje pierwsze w życiu meczy najmłodsi grali również w niedzielę. Tego dnia z kolei został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznik 2010 i młodsi o Puchar Firmy Celcom sp. z o.o. Zwycięzcą Turnieju została drużyna Olimpia Grudziądz 1.
Popołudniu moc atrakcji czekała na mieszkańców w Domach Kultury, w Jeżewie i w Laskowicach.
W obu budynkach nie tylko dzieci ale i dorosłych zabawiała Fundacja Grupa T z Torunia. Były wspólne tańce, pląsy i zabawy. Dodatkowo w specjalnym kąciku, najmłodsi mieli malowane twarze i przy pomocy dorosłych uczyły się skręcać balony. Energię można było uzupełnić częstując się smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Oczywiście nic za darmo, a za przysłowiową złotówkę wrzuconą do puszki.

Przybyli do Laskowic mogli wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Laskowic.

Z kolei w domu kultury w Jeżewie zaśpiewał chór „Rozśpiewane Jeżewo”, a także finaliści I Gminnego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych.  Dodatkowo w Jeżewie po raz pierwszy odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności
Niepowszechnych dla Radnych, Sołtysów i Urzędników. W jego ramach musieli oni między innymi wyczarować kreację karnawałową z ręcznika papierowego, a także ulepić z plasteliny budynek, którego nie ma na terenie gminy. Zebranym najbardziej do gustu przypadł posterunek policji przygotowany przez drużynę sołtysów. Zwyciężyli urzędnicy, na miejscu drugim byli sołtysi, a na trzecim radni.
W trakcie kiedy drużyny przygotowywały konkurencje, na scenie tanecznie prezentował się zespół
ALE-BABKI. Nie mogło zabraknąć też obowiązkowych wielko orkiestrowych licytacji.

Tradycyjnie wielką orkiestrę można było wesprzeć nie tylko wrzucając do puszki ale i licytując. W tym roku oprócz licznych wielko orkiestrowych gadżetów za równo w Jeżewie i w Laskowicach można było wylicytować wiele gadżetów podarowanych przez darczyńców. Zdecydowanie największe emocje wywoływała licytacja obiadu z wójtem. W Laskowicach za sumę 100 zł wylicytował go Mariusz Koniarski. Z kolei w Jeżewie konkurencję już na samym początku zdetronizował sołtys Dubielna Ryszard Zawalich „rzucając” kwotę 200 zł i za taką też obiad został sprzedany. Również za 200 zł w Jeżewie został sprzedany skrzat ręcznie robiony przez Elżbietę Schmidt,  którego nabywczynią została pani Iwona Zagert. Najwyższą kwotę, 311 zł uzyskał obraz podarowany przez Fundację Feniks. Jego właścicielką została Dominika Rakowicz. W sumie ze wszystkich licytacji, a także z wpisowego w turniejach uzbierała się kwota 4.683 zł. W sumie w gminie Jeżewo ze wszystkich wielko orkiestrowe działania dały łączną kwotę 19. 165 zł, w tym 4. 896,63 zł zebrano w Czaplach, które należą do Jeżewskiego sztabu wośp.

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009