imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       'Dobry start'
'Dobry start'

                                                                             

 

Szanowni Państwo,

w dniu 1 czerwca 2018 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu ,,Dobry start’’

Rozporządzenie wprowadza w życie rządowy program „Dobry start”, w ramach którego osoby uprawnione będą mogły otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole do ukończenia 24 roku życia. Rodzina otrzyma wsparcie niezależnie od wysokości posiadanego dochodu.

Wnioski o świadczenia dobry stary będzie można składać od dnia 1 lipca 2018 r. wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem:

  •      portalu informacyjno-usługowego emp@tia
  •      systemów teleinformatycznych banków
  •      portalu ePUAP

Wnioski w formie papierowej będzie można składać w siedzibie Urzędu Gminy w Jeżewie, ul. Świecka 12 w pok. Nr 12  od 1 sierpnia 2018 r.


Szczegółowe informacje na temat świadczenia ,,Dobry start’’ znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej:
https://www.mpips.gov.pl/DobryStart.

 

 

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009