imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Nowy sprzęt dla OSP z Gminy Jeżewo
Nowy sprzęt dla OSP z Gminy Jeżewo

W dniu 29 września 2018 roku przy okazji Pikniku Rodzinnego „Bezpiecznie i zdrowo” w Jeżewie odbyło się przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jeżewo

Do Naszych jednostek trafił sprzęt o wartości około 37 tysięcy złotych. Wkład własny gminy to zaledwie 1% tej kwoty, czyli ok. 370 zł. Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Jeżewo Maciej Rakowicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Świeciu st. bryg. mgr inż. Andrzej Rafalski i Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jerzy Lemańczyk w obecności wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Jezewo.

Sprzęt otrzymały: OSP Jeżewo, OSP Dubielno, OSP Czersk Świecki, OSP Buczek i OSP Osłowo.

Zakupiony specjalistyczny sprzęt, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, umożliwi jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprawnie działać w akcjach ratowniczych i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i społeczności lokalnej.Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Buczku wzbogaciła się nową pilarkę łańcuchową. Koszt zakupu to ok. 2400 zł. Zakup pochodził z budżetu Gminy.

 


 

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
System Informacji Przestrzennej
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009