imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Podopieczni z naszej okolicy, którym możemy przekazać 1% podatku
Podopieczni z naszej okolicy, którym możemy przekazać 1% podatku

Komu można przekazać 1% z naszej okolicy

Dzieci i organizacje pożytku publicznego z naszej okolicy czekają na państwa 1% podatku - sprawdźcie komu możecie pomóc.

                                 

                       Jakub Kuczyński

 

Jakub Kuczyński urodził się jako wcześniak w 29 tygodniu ciąży,  o wadze 1680 kg w wyniku czego w piątej dobie życia nastąpił rozległy wylew krwi do mózgu. W następstwie tego pojawiło się wodogłowie pokrwotoczne, niedowład lewostronny i retinopatia, rok temu doszła mu jeszcze padaczka. Kubuś  jest pod ciągłą opieką kilku poradni specjalistycznych: okulistycznej, chirurgicznej, neurologicznej i kardiologicznej. Dzięki ciągłym ćwiczeniom i rehabilitacji może uczęszczać do  Szkoły Podstawowej w Jeżewie, gdzie uczy się i bawi wraz z innymi dziećmi. Kuba  nieustanie potrzebuje rehabilitacji, dzięki pieniądzom zebranym z 1% udało się pojechać z nim na trzy bardzo kosztowne turnusy rehabilitacyjny. Pieniądze, które uda się zebrać z tegorocznego 1% również zostaną wykorzystanie na turnusy i rehabilitację.
Rubryka 123: KRS 0000037904 Rubryka 125: Cel:20419 z dopiskiem Jakub Kuczyński Fundacja „Zdążyć z pomocą”. 
    
   
                       Kornelia Jagodzińska                         


Kornelia Jagodzińska - od urodzenia cierpi  na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie oraz przepuklinę oponowo – rdzeniową. Już w pierwszej dobie po urodzeniu była operowana. Kiedy po miesiącu od operacji wodogłowie zaczęło narastać, wówczas w główkę dziewczynki została wstawiona zastawka, która została wymieniona rok temu. To z kolei powoduje cofanie się moczu do nerek i uszkadza je, aby ratować nerki została wstawiona przetoka zwana vesicostomią. Za ubiegły rok rodzicom udało się pozyskać z 1% 4,2 tyś. zł. Przeznaczone one będą na indywidualna rehabilitacje, a także na turnusy rehabilitacyjne. Kornelii potrzebny jest też nowy, kosztowny wózek inwalidzki, bo z obecnego wyrosła. Dziewczyna uczęszcza do  przedszkola i na zajęcia sportowe w FAR  w Bydgoszczy.
Każdy kto chciałby przekazać 1 % na dalsze leczenie Korneli może to zrobić wpisując w pit KRS 0000300964 z dopiskiem dla Korneli Jagodzińskiej. Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych  - Tratwa. Na konto 35 1240 1936 1111 0010 1799 7727 można wpłacać również datki na leczenie dziewczynki.

                                Wiktoria StefanWiktoria Stefan
- cierpi na bardzo silną, nie zdiagnozowaną padaczkę lekooporną. Spora część starań rodziców, zmierza właśnie do jej zdiagnozowania. Ataki mocno uszkadzają jej mózg i dziewczynka jest znacznie opóźniona psycho – ruchowo. Dziewczynka ma  już prawie 7 lat i nadal wymaga stałej opieki, kosztownego leczenia i intensywnej rehabilitacji.
Aby przekazać 1 % podatku na Wiktorię należy wpisać numer KRS 0000037904  w rubryce cel szczegółowy wpisać: 8451 Stefan Wiktoria. Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą. Pieniądze można też wpłacać na konto 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem na leczenie i rehabilitację Wiktorii Stefan nr: 8451.


                                        Nikola Sworowska

 

Nikola Sworowska mieszka w Drzycimiu, jednak w takim samym stopniu jest również związana z gminą Jeżewo, skąd pochodzi jej tata. Dziewczynka została zdiagnozowana jako dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką, encefalopatią genetyczną, małogłowiem, alergią, niedowidzeniem, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, zwiększeniem napięcia mięśniowego kończyn, ataksją objawiającą się drżeniem rąk i nóg. Z ubiegłorocznego 1 % rodzice  uzbierali 3.347 zł, chcą tą kwotę przeznaczyć na zakup łóżka specjalistycznego, a także na  leki i okulary. Nikolkę czeka też  bardzo poważna operacja chirurgiczna wymiany peja – pega, który włożony  jest 40 cm w jelicie, które nie pracują jak trzeba, pokarm się cofa mimo że jest to specjalistyczne jedzenie w płynie Nutrini Peptisorb, podawane przez pompę. Nikolka przez codzienną rehabilitacje stała się bardziej stabilna, problemem są bioderka oraz nóżki, jedna z nich przestała się rozwijać  i dziewczynka jest w trakcie badań. W rehabilitacji pomagają jej koty, dzięki czemu dziewczynka zaczęła mieć kontakt wzrokowy, co jest bardzo ważne w rehabilitacji. Aby przekazać 1 % na  Nikolę  należy wpisać numer KRS: 0000037904 w rubryce cel szczegółowy w PIT wpisać : 9277 Sworowska Nikola.

              Jakub Stefanowski

   

Jakub Stefanowski z Osłowa urodził się jako zdrowy chłopiec. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ cztery lata temu, jego mózg został uszkodzony. Obecnie chłopak jest poddawany ćwiczeniom rehabilitacyjnym i porusza się na wózku. Z roku na rok widać poprawę w jego leczeniu.
Aby przekazać pieniądze na dalsze leczenie Jakuba należy w PIT wpisać numer KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” z dopiskiem darowizna na leczenie Jakuba Stefanowskiego. Można również wpłacać indywidualne darowizny Bank Pekao S. A. I/Warszawa 41 1240 1037 1111 0010 1321.

                 Jagienka Żebrowska

      

Jagienka Żebrowska - urodziła się z rzadką wadą rozwojową – brak kości strzałkowej, czego następstwem jest nóżka obecnie krótsza od zdrowej o 4 cm, niestabilne stawy skokowy i kolanowy i mniejsza stopa. Ze względu na dużą asymetrię ciała, aby uniknąć kolejnych problemów zdrowotnych Jagna jest regularnie rehabilitowana. Środki z 1% podatku są przeznaczane na ten właśnie cel, a także na odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne oraz konsultacje lekarskie. Jagnę czeka kilkukrotne wydłużanie nóżki aparatem Ilizarowa oraz korekcja koślawości kolana oraz stabilizacji stawu skokowego. W formularz PIT należy wpisać KRS0000037904, jako cel szczegółowy podać 20861 Jagna Żebrowska. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomińska 5, 01 – 685 Warszawa.

Marcel Nowicki


Marcel Nowicki z Laskowic  – chłopiec w wieku kilku miesięcy był bity i maltretowany przez swoich rodziców w wyniku czego powstały krwiaki na mózgu i zniekształcone jedno oko, co spowodowało, że nie dowidzi i ma padaczkę pourazową. Obecnie jako 4 latek Marcel od kilku lat mieszka z opiekunami, którzy dali mu nie tylko ciepło i miłość ale robią wszystko aby choć po części zniwelować skutki przeszłości. Środki pozyskane z 1% będą przeznaczone na nieustanną, codzienną rehabilitację, a także na turnusy rehabilitacyjne, która wspomagają jego rozwój jednak są bardzo kosztowna.

                                       KAMIL JĘDRZEJEWSKI


Kamil Jędrzejewski z Czerska Świeckiego to 25 letni chłopak, który od czterech lata zmaga się z nowotworem sklasyfikowanym jako neroblastoma. Obecnie od niedawna jest leczony za pomocą terami na bazie marihuany medycznej, a także specjalnej diety i suplementów. Wszystko to powoli przynosi efekty i oczywiście jest kosztowne. Więcej o Kamilu u jego walce z chorobą można poczytać pod tym linkiem: http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88814,22739613,kamil-chce-normalnie-zyc.html

                                    DARIUSZ TRACZYK


Dariusz Traczyk - ma 35 lata mimo to zachowuje się jak małe dziecko. Od urodzenia choruje, ma rozpoznaną schizofrenię paranoidalną z nasilonymi cechami autystycznymi, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym (kiedyś nie rozpoznawano autyzmu). Dariusz cały czas bierze leki psychotropowe, część z nich nie jest refundowana i koszt to  ok. 200 zł miesięcznie. Syn wymaga stałej terapii i rehabilitacji leczniczej w celu zachowania prawidłowego funkcjonowania. Jak swoi rówieśnicy chciałby żyć normalnie, samodzielnie i cieszyć się pozornymi drobnostkami, które większość z nas uważa za oczywiste, jak umiejętność pisania i czytania, mówienia w sposób zrozumiały dla wszystkich. To bariery, które można pokonać, aby to było możliwe niezbędna jest kosztowna rehabilitacja. Wpisz w PIT KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075W rubryce cel szczegółowy wpisz #1584 Dariusz Traczyk. Zaznacz Wyrażam zgodę lub wpłać darowiznę na konto 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745 Z dopiskiem #1584 Dariusz Traczyk.


FUNDACJA FENIKSFundacja Feniks - wraz z Fundacją Lefar od niedawna działa w Dubielnie na terenie gminy Jeżewo. O ich długiej i trudnej drodze i o działalności można sporo poczytać pod tym linkiem: http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88814,22857411,kazdy-musi-sam-poszukac-wlasnej-ryby-i-wlasnej-wedki.html.

 Jeździecki Klub Sportowy "Czarna Podkowa- Gródek"

Jeździecki Klub Sportowy „Czarna Podkowa - Gródek” – w ramach którego działają sekcje sportowa, harcerska, ułańska, rekreacyjna. Prowadzi zajęci sportowe umożliwiające podnoszenie umiejętności jeźdźców i koni niezbędnych w zdobywaniu kolejnych osiągnięć. 77 Harcerska Drużyna Jeździecka im. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich działa jako jedyna Konna Drużyna Harcerska istniejąca w naszym województwie. Swoimi występami uświetnia uroczystości okolicznościowe, patriotyczne i regionalne. Sekcja ułańska kultywuje tradycje szlachecko – ułańskie. Natomiast sekcja rekreacyjna promuje jeździectwo wśród okolicznych mieszkańców i daje  możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. W ubiegłym roku udało się klubowi pozyskać ok 2 tys. Pieniądze zostały przeznaczone między innymi na zakup sprzętu i na doposażenie poszczególnych sekcji, a także organizację zawodów jeździeckich.  Tegoroczny 1 % zostanie przeznaczony na podobne cele. Nr KRS 0000334278  Nr konta: BS Świecie 9281 6800 0700 0128 4320 0000 01.

              Zespół Szkół w Jeżewie

        

Zespół Szkół w Jeżewie - chcąc przekazać 1 % procent podatku na Zespół Szkół w Jeżewie należy podać nr KRS 0000121592 z przekazaniem na Zespół Szkół w Jeżewie ul. Główna 37, 86 – 131 Jeżewo. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na modernizację i zakup pomocy dydaktyczno - naukowych.

       OSP z terenu Gminy Jeżewo             

OSP z terenu Gminy Jeżewo - Każdy kto chciałby przekazać 1 % na rzecz jednostek Ochotniczych  Straży Pożarnych zlokalizowanych na terenie gminy Jeżewo może to zrobić przekazując pieniądze na Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej,  nr KRS 0000116212 z przeznaczeniem na OSP Jeżewo 86 – 131 Jeżewo ul. ulica Główna 2 woj. kujawsko – pomorskie. Środki pozyskane w ten sposób zostaną wykorzystane na cele statutowe, a więc między innymi dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo  - gaśniczego.

 Jeśli są jeszcze jakieś osoby bądź organizacje na które również można przekazać 1% prosimy o kontakt.

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Projekt i wykonanie: Logonet 2009