imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       „Bezpiecznie i zdrowo” – piknik rodzinny
„Bezpiecznie i zdrowo” – piknik rodzinny
29 września przy pięknej pogodzie w Jeżewie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Urząd Gminy w Jeżewie przy współudziale Rady Sołeckiej wsi Jeżewo. Organizacja imprezy możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”, z którego skorzystała Nasza Gmina.

W dniu 29 września 2018 r. na boisku szkolnym w Jeżewie odbył się piknik rodzinny „Bezpiecznie i zdrowo” w ramach projektu „Świadomi mieszkańcy to bezpieczni mieszkańcy. Gmina Jeżewo dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Celem pikniku było propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, nieodpłatne dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, euro bungee, wyścig rowerowy. Pociechy korzystały z badań wad postawy ciała. Ponadto w „Szpitalu dla Pluszaków” dzieci mogły przećwiczyć wszystkie badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by już nigdy w trakcie wizyty u lekarza nie odczuwały strachu, natomiast ratownicy medyczni z OSP Osie przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego.

Podczas pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Nie dla czadu - bezpieczni w domu", gdzie nagrodzono najlepsze prace, a dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali czujniki czadu.

Na starszych czekały porady dietetyczne i profilaktyczne. Panie mogły skorzystać również z porad związanych z profilaktyką raka piersi. Policjanci znakowali rowery, prowadzili edukację odnośnie zagrożeń cyberprzemocą a Bydgoskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii przestrzegało przed zażywaniem środków odurzających. Dodatkowo można było zobaczyć nowoczesny sprzęt strażacki.

Dla wszystkich uczestników czekały dietetyczne i bardzo zdrowe przekąski przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również pieczonej kiełbaski lub pieczonego ziemniaka, które serwował sołtys Jeżewa w ramach „Dnia Ziemniaka”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji ww. przedsięwzięcia:, Pani, Marcie Rink, Oli Gwizdale, Katarzynie Hemke, Joli Robert, Edycie Sobiechowskiej, Magdalenie Ziółkowskiej, Szkole Podstawowej w Jeżewie, Gminnej Przychodni Zdrowia w Jeżewie, Kołu Gospodyń Wiejskich z Czerska Świeckiego i Jeżewa, Aptece Pomorskiej w Jeżewie, Stowarzyszeniu Różowe Okulary z Nowego, Stowarzyszeniu Amazonek ze Świecia, Bydgoskiemu Towarzystwu Zapobiegania Narkomanii, firmie PZU, Intro-Packman, Pumat, Imprimus, OSP Jeżewo, OSP Osie, Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu.
  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Projekt i wykonanie: Logonet 2009