imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       'Czyste powietrze' w Gminie Jeżewo
'Czyste powietrze' w Gminie Jeżewo

W ramach zaplanowanego cyklu spotkań promujących nowy program, pt. „Czyste Powietrze”, mający doprowadzić do poprawy jakości powietrza, w dniu 10.10.2018 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury w Laskowicach, odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami naszej gminy. Po przywitaniu przybyłych mieszkańców przez Wójta Gminy Jeżewo Macieja Rakowicza, prowadzący wykład i późniejszą dyskusje, doradca energetyczny Pan Kamil Skonieczny - pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, przedstawił problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych, w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk. Następnie omówił zasady Programu, w tym rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również przedstawił sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. W trakcie dyskusji, zgromadzeni mieszkańcy zadawali liczne pytania, na które prowadzący starał się rzeczowo i wyczerpująco odpowiadać.

Dla osób nie mogących uczestniczyć w ww. spotkaniu, przedstawiamy poniżej ogólne informacje na temat przedmiotowego Programu.


"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działanie skierowane jest do osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Szczegółowe informacje pod linkiem:

https://portal.wfosigw.torun.pl/strona-glowna-programu


  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Projekt i wykonanie: Logonet 2009