imieniny: Aleksandryny, J�zefa, Nicety
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Kilka milionów złotych dofinansowania dla Gminy Jeżewo
Kilka milionów złotych dofinansowania dla Gminy Jeżewo

6 143 020,90 zł otrzyma Gmina Jeżewo dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do inwestycji „Modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jeżewo wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej, gmina Jeżewo”. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Ponad 6 mln złotych dofinansowania otrzyma Gmina Jeżewo dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do inwestycji „Modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jeżewo wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej, gmina Jeżewo”. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu w obecności Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Wójta Gminy Jeżewo Macieja Rakowicza oraz przy kontrasygnacie skarbnika Kamili Prabuckiej.

Przedmiotem projektu jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Jeżewo oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej o długości 11,99 km, w celu zwiększenie odsetka osób korzystających z systemu oczyszczania ścieków zgodnego z dyrektywą dotyczącą ścieków komunalnych.

Jest to dla Nas spory „zastrzyk” pomocy, gdyż koszt całkowity całej inwestycji to około 11 mln złotych, a łączna kwota dofinansowania to 74,24 %. Taka kwota pozwoli Naszej Gminie, z zwięszkym spokojem patrzeć w przyszłość i prawdopodobne zrealizowanie niektórych zadań, zaplanowanych w 2019 r. Jest to jedno z najwyższych dofinansowań, które trafiło do Naszej Gminy.

Chcę w tym miejscu podziękować całemu zespołowi referatu rolnictwa i budownictwa za pracę nad tym projektem, a zwłaszcza kierownikowi Panu Maciejowi Pikule.


  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
System Informacji Przestrzennej
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009