Tu jesteś:  Strona główna       Sport w gminie       Tenis Stołowy
Wyniki meczów II ligi tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Sportowcy z Gminy Jeżewo
Ludowy Klub Sportowy „Kusy”

Ludowy Klub Sportowy „Kusy” działa przy Szkole Podstawowej w Laskowicach aktualnie zrzesza 67 członków, w 55 zawodników uprawiających tenis stołowy. Zarząd klubu w składzie Józef Zduński – prezes, Henryk Rybak – wiceprezes, Gabriela Tobolska – skarbnik, Tadeusz Fiedurek – sekretarz, Stefania Hirsch, Edyta Kempa, Maciej Rakowicz – członkowie.
Obecnie klub prowadzi Sekcję Tenisa Stołowego zrzeszającą 55 zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Tenisa Stołowego (posiadających sportowe licencje) oraz 15 uczniów kl. IV, tenis stołowy w sumie w klubie uprawia 70 osób.
Na zakończenie sezonu drużyna w III lidze mężczyzn zajęła II lokatę. Zawodnikami grającymi w zespole byli: Maciej Rakowicz, Tomasz Rybak, Jarosław Rybak, Marcin Rybak.
W V lidze mężczyzn zespól zajął pierwsze miejsce i awansował do IV ligi. Natomiast w VI lidze zajęliśmy III lokatę i awansowaliśmy do V ligi. W lidze młodzieżowej Laskowicka drużyna zajęła III lokatę.
Ponadto nasi zawodnicy uczestniczyli w indywidualnych wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych oraz w mistrzostwach województwa.
Prestiżowymi zawodami są mistrzostwa w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii kadet Barbara Suchomska z koleżanką z Klubu Krajna Sępólno zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, natomiast w kategorii juniorów zespół w składzie: Jarosław Rybak, Jakub Konieczka, Mateusz Żydowicz zdobył w grze drużynowej brązowy medal i awansował do półfinału Mistrzostw Polski w Gdańsku. W finale WIMSz w grze drużynowej dziewcząt w składzie: Agata Fiedurek i Martyna Śliwa zajęła V miejsce.
W maju 2009r. zawodnicy rocznika 1997 i młodsi brali udział w cyklu turniejów Mini Olimpic Games 2009 do półfinału Mistrzostw Polski, który odbył się w Sianowie, zakwalifikował się Jakub Sworowski. W memoriale Andrzeja Grubby na szczeblu wojewódzkim startowały dwie nasze drużyny, które zajęły miejsce V – VIII.
Zawodnicy klubu startowali w eliminacjach do XIII Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Jabłonowo 2008. Do finału, który rozegrano w Książkach awans uzyskało 18 osób. Zawodnicy zdobyli 5 medali: 1 złoty – Barbara Suchomska, w kategorii młodziczek, 2 srebrne – Kamila Loryńska – kadetka, Maciej Rakowicz – senior. 2 brązowe – Paweł Slaby – młodzik i Jakub Konieczka – junior. Ponadto jak klub zajęliśmy 3 czwarte miejsca. W łącznej klasyfikacji nasza sekcja zdobyła 222 punkty co dało drugą lokatę wśród 30 klubów i przyczyniło się do zajecia I miejsca w punktacji generalnej gmin IOSW „Pekin” w Jabłonowie.
Od września 2009r. rozpoczął się nowy sezon rozgrywek 2009/20010. Do rozgrywek ligowych zgłosiliśmy drużyny: II ligi kobiet grupa „B”, III ligi mężczyzn, IV ligi mężczyzn, V ligi mężczyzn i ligi młodzieżowej. W bieżącym sezonie startowaliśmy już w jednym WTK we wszystkich pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz wyżej wymienionych turniejów uczestniczyliśmy w takich rozgrywkach jak: grand Prix Powiatu Świeckiego, otwarte turniej w Rogoźnie, Chełmnie i w Toruniu oraz zorganizowaliśmy z okazji XVII Finału WOŚP i Festynu Majowego.
W minionym sezonie zajęliśmy jedno pierwsze miejsce, jedno drugie i dwa trzecie w rozgrywkach drużynowych, dwa medale w mistrzostwach województwa, pięć medali i dwa miejsca drużynowe w IOSW w Jabłonowie, to najważniejsze osiągnięcia klubu w ostatnim czasie. Do tego należy jeszcze dodać uprawnienia tenisa stołowego przez 70 zawodników, co również jest dużym osiągnięciem rodziców, nauczycieli i działaczy. Należy również wspomnieć, że w ubiegłym roku pan Tomasz Drzycimski uzyskał uprawnienia sędziego związkowego.