imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Sport w gminie       Tenis Stołowy
Kluby sportowe na terenie gminy
Tenis ziemny
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Tenis Stołowy
rozrgrywki Kusego Laskowice
Wyniki meczów II ligi tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Piłka ręczna
Sportowcy z Gminy Jeżewo
Tenis Stołowy
Ludowy Klub Sportowy „Kusy”
 
Ludowy Klub Sportowy „Kusy” działa przy Szkole Podstawowej w Laskowicach aktualnie zrzesza 67 członków, w 55 zawodników uprawiających tenis stołowy. Zarząd klubu w składzie Józef Zduński – prezes, Henryk Rybak – wiceprezes, Gabriela Tobolska – skarbnik, Tadeusz Fiedurek – sekretarz, Stefania Hirsch, Edyta Kempa, Maciej Rakowicz – członkowie.
Obecnie klub prowadzi Sekcję Tenisa Stołowego zrzeszającą 55 zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Tenisa Stołowego (posiadających sportowe licencje) oraz 15 uczniów kl. IV, tenis stołowy w sumie w klubie uprawia 70 osób.
Na zakończenie sezonu drużyna w III lidze mężczyzn zajęła II lokatę. Zawodnikami grającymi w zespole byli: Maciej Rakowicz, Tomasz Rybak, Jarosław Rybak, Marcin Rybak.
W V lidze mężczyzn zespól zajął pierwsze miejsce i awansował do IV ligi. Natomiast w VI lidze zajęliśmy III lokatę i awansowaliśmy do V ligi. W lidze młodzieżowej Laskowicka drużyna zajęła III lokatę.
Ponadto nasi zawodnicy uczestniczyli w indywidualnych wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych oraz w mistrzostwach województwa.
Prestiżowymi zawodami są mistrzostwa w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii kadet Barbara Suchomska z koleżanką z Klubu Krajna Sępólno zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, natomiast w kategorii juniorów zespół w składzie: Jarosław Rybak, Jakub Konieczka, Mateusz Żydowicz zdobył w grze drużynowej brązowy medal i awansował do półfinału Mistrzostw Polski w Gdańsku. W finale WIMSz w grze drużynowej dziewcząt w składzie: Agata Fiedurek i Martyna Śliwa zajęła V miejsce.
W maju 2009r. zawodnicy rocznika 1997 i młodsi brali udział w cyklu turniejów Mini Olimpic Games 2009 do półfinału Mistrzostw Polski, który odbył się w Sianowie, zakwalifikował się Jakub Sworowski. W memoriale Andrzeja Grubby na szczeblu wojewódzkim startowały dwie nasze drużyny, które zajęły miejsce V – VIII.
Zawodnicy klubu startowali w eliminacjach do XIII Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Jabłonowo 2008. Do finału, który rozegrano w Książkach awans uzyskało 18 osób. Zawodnicy zdobyli 5 medali: 1 złoty – Barbara Suchomska, w kategorii młodziczek, 2 srebrne – Kamila Loryńska – kadetka, Maciej Rakowicz – senior. 2 brązowe – Paweł Slaby – młodzik i Jakub Konieczka – junior. Ponadto jak klub zajęliśmy 3 czwarte miejsca. W łącznej klasyfikacji nasza sekcja zdobyła 222 punkty co dało drugą lokatę wśród 30 klubów i przyczyniło się do zajecia I miejsca w punktacji generalnej gmin IOSW „Pekin” w Jabłonowie.
Od września 2009r. rozpoczął się nowy sezon rozgrywek 2009/20010. Do rozgrywek ligowych zgłosiliśmy drużyny: II ligi kobiet grupa „B”, III ligi mężczyzn, IV ligi mężczyzn, V ligi mężczyzn i ligi młodzieżowej. W bieżącym sezonie startowaliśmy już w jednym WTK we wszystkich pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz wyżej wymienionych turniejów uczestniczyliśmy w takich rozgrywkach jak: grand Prix Powiatu Świeckiego, otwarte turniej w Rogoźnie, Chełmnie i w Toruniu oraz zorganizowaliśmy z okazji XVII Finału WOŚP i Festynu Majowego.
W minionym sezonie zajęliśmy jedno pierwsze miejsce, jedno drugie i dwa trzecie w rozgrywkach drużynowych, dwa medale w mistrzostwach województwa, pięć medali i dwa miejsca drużynowe w IOSW w Jabłonowie, to najważniejsze osiągnięcia klubu w ostatnim czasie. Do tego należy jeszcze dodać uprawnienia tenisa stołowego przez 70 zawodników, co również jest dużym osiągnięciem rodziców, nauczycieli i działaczy. Należy również wspomnieć, że w ubiegłym roku pan Tomasz Drzycimski uzyskał uprawnienia sędziego związkowego.
  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Projekt i wykonanie: Logonet 2009