Wynik meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice 02.04.2012r.
Wyniki meczów II ligi tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Wyniki meczów drużyn tenisa stołowego LUKS „Kusy” Laskowice
Sportowcy z Gminy Jeżewo
LUKS „Kusy” Laskowice
W ostatni weekend odbyły się w Chełmnie zawody tenisa stołowego  w kategorii młodzik, kadet, junior.
 W sobotę w powyższych kategoriach odbyły się indywidualne eliminacje do Mistrzostw Polski. W kategorii młodzików najlepiej z Kusego spisał się Łukasz Wiśniewski – zajął lokatę 5 - 8, wśród kadetek Barbara Suchomska była - 5, Martyna Śliwa - 6, Agata Fiedurek – 7. Najlepszym kadetem był Jakub Otto – 6. Żadnemu z juniorów nie udało się wejść do „8”.
         Natomiast bardzo udanie startowali zawodnicy „Kusego” w niedzielę kiedy to rozgrywano mistrzostwa K-P OZTS drużynowo. Wśród kadetek nasz zespół – Agata Fiedurek i Barbara Suchomska – zajął trzecie miejsce awansując tym samym do półfinału MP.
 Juniorzy pokonali Krajnę Sępólno 3:1, przegrali z Chełmnem II 0:3 i o brązowy medal wygrali z Kamieniem Krajeńskim 3:2. W tych meczach punkty dla „Kusego” zdobyli Jarosław Rybak – 3, Jacek Sadowski – 2, Jakub Konieczka – 1 (niestety, trzecie miejsce nie było premiowane awansem do kolejnego szczebla rozgrywek),
         Znakomicie spisali się kadeci , Jakub Otto – Paweł Słaby, którzy najpierw pokonali 3:0 Gniewkowo,   następnie „Olimpię” Grudziądz 3:0 i w walce o finał „Elektryk” Toruń 3:2. Był to mecz niezwykle dramatyczny, ponieważ przegrywaliśmy 1:2, ale 2 ostatnie partie zakończyły się naszym zwycięstwem. Radość była ogromna bo awansowaliśmy do półfinału MP, a ponadto pokonaliśmy wyżej notowanych przeciwników. Znakomicie w tym turnieju zagrał Jakub Otto, który przegrał tylko 1 partię. Niestety w finale nie starczyło już sił i ostatecznie uplasowaliśmy się na 2 miejscu zdobywając srebrny medal  i okazały puchar.
         Niedzielny sukces dał zawodnikom i trenerom bardzo dużo satysfakcji i utwierdził w przekonaniu, że szkolenie w Klubie prowadzone jest prawidłowo.

Drużyna chłopców LUKS „Kusy” Laskowice wzmocniona 5 zawodnikami „Siódemki” Świecie startowała w XVI Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Ręcznej w Ciechanowie.  W eliminacjach grupowych pokonaliśmy 28:9 Koszalin, 30:14 Olsztyn, 27:24 Brodnicę i przegraliśmy ze zwycięzcą turnieju „Nike” I Ciechanów 18:29. Do początku czwartej kwarty wynik był remisowy. Kidy jednak najlepszy zawodnik drużyny doznał kontuzji i musiał zejść  z boiska, drużyna przestała walczyć. W drugiej fazie rozgrywek przegraliśmy z „Wilanowią” Warszawa(3 miejsce w Turnieju) 17:23, pokonaliśmy SP nr 9 Elbląg 19:17, „Jedynkę Przysucha 25:20 i Koszalin I 26:15 i ostatecznie uplasowaliśmy się na V miejscu.