imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       Gminna Biblioteka Publiczna       Święto Pluszowego Misia
Kontakt
Święto Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Pluszowe misie – miękkie, puchate,  miłe w dotyku i takie z łatką są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 2002 roku dwudziestego piątego listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy miś. Od ponad stu lat towarzyszy dzieciom na całym świecie, pociesza i dodaje otuchy. Pomimo coraz nowocześniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Autorzy książek dziecięcych piszą o nich wiersze, opowiadania i powieści. W związku z tym, ważnym dla najmłodszych,  wydarzeniem Biblioteka Publiczna w Jeżewie w dniu 25 listopada zaprosiła dzieci z przedszkola i klas „zerowych” na spotkanie poświęcone pluszowym misiom.

Czytelnikom jeżewskiej biblioteki, o tym  Święcie  przypominała wystawa misi i książek o  „misiowej” tematyce zatytułowana  „W krainie Pluszowego Misia” . Pierwszą grupą były przedszkolaki pod opieką pań Dominiki Kijewskiej i Darii Ciesielskiej. Po nich przyszły pięciolatki z panią Dorotą Żak, a w samo południe  zawitały sześciolatki ze swoimi paniami Lucyną Weisbrodt i Emilią Sadowską. Dzieci  przyszły do Biblioteki w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców. Po przywitaniu miłych gości bibliotekarka Wiesława Ziółkowska opowiedziała  historię powstania pluszowego misia, pokazała  ilustracje jak wyglądał pierwszy miś oraz wyjaśniła dlaczego właśnie w tym dniu jest obchodzone jego święto. Dzieci poznały też najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów oraz trafnie odgadywały zagadki o misiach.  Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez książki i głośnego czytania.  Maluchy z uwagą słuchały opowiadań o misiach z książeczki A. Cholewińskiej -Szkolik „Bajki o misiach z czterech stron świata”. W naszej bibliotece tradycyjnie już od kilku lat obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Na zakończenie spotkania wszystkie maluchy otrzymały ciasteczka w kształcie misia upieczone przez panią bibliotekarkę.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z historią misia i jego święta. Przedstawienie  misiów – bohaterów  literackich,  zachęcenie do wypożyczania książek  oraz pokazanie, że nawet w dobie wszechobecnej elektroniki  pluszowy miś jest niezastąpiony.

  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
System Informacji Przestrzennej
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Projekt i wykonanie: Logonet 2009