imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
  mapa serwisu       dodaj do ulubionych       poleć stronę
Tu jesteś:  Strona główna       „Bezpieczny Senior” w Gminie Jeżewo
„Bezpieczny Senior” w Gminie Jeżewo


Na terenie Gminy Jeżewo odbyły się spotkania, podczas których seniorzy dowiedzieli się, jak między innymi nie dać się oszukać, jak wypowiedzieć niefortunnie zawartą umowę, złożyć reklamację, jak uchronić się przed czadem oraz jak rozpoznać udar. To wszystko w ramach projektu pn. „Świadomi mieszkańcy to bezpieczni mieszkańcy. Gmina Jeżewo dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020” w kwocie dofinansowania 25.000,00 zł.

W gminie Jeżewo odbyły się spotkania z seniorami zatytułowane „Bezpieczny Senior” w ramach projektu pn. „Świadomi mieszkańcy to bezpieczni mieszkańcy. Gmina Jeżewo dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020” w kwocie dofinansowania 25.000,00 zł.

Spotkania składały się z trzech części. W jednej z nich Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu st. bryg. Andrzej Rafalski oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świeciu mł. bryg. Paweł Puchowski omówili zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia udaru. Następnie poruszony został temat możliwości powstania pożarów oraz zatrucia tlenkiem węgla. Następnie seniorzy wzbogacili się w czujniki tlenku węgla, które rozdawali strażacy. Zostały one zakupione w ramach ww. projektu.

Powiatowy Rzecznik Konsumenta Pani Danuta Prochowska poruszyła problemy związane z agresywną promocją i handlem, zagrożeniami wynikającymi z dokonywania zakupów na raty, udostępniania danych osobowych czy zawierania różnego rodzaju umów oraz możliwości ich rozwiązania.

Kolejny Partner czyli Komenda Powiatowa Policji w Świeciu poprzez preelekcję funkcjonariuszy, przestrzegali, jak uchronić się przed oszustami – metodą „na wnuczka, „na policjanta”, jak zachować się podczas podejmowania środków płatniczych z bankomatu i dokonywania opłat w urzędach, jak zachować się w sytuacji zagrożenia np. na ulicy, co zrobić w przypadku zagubienia dokumentów i karty do bankomatu, jak zadbać o bezpieczeństwo we własnym domu i jak zabezpieczyć mienie przed kradzieżą.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Naszym Partnerom: Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu oraz Powiatowemu Rzecznikowi Konsumenta.
  poleć drukuj
       wpisz wyraz lub frazę:
Pomoc w Zarządzaniu Mikro Firmą
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina
Gminny System Odbioru Odpadów Komunalnych
System Informacji Przestrzennej
Projekt i wykonanie: Logonet 2009